Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oslavy 80. výročí SDH

florian.gif

V letošním roce si náš sbor připomněl, že je to již 80 let, co se objevila první zmínka o kozohlodských hasičích.
 
Tuto událost jsme si připomněli v sobotu 7. srpna 2010 u místní hasičské zbrojnice. Oslavy se konaly od rána do večera, třebaže některé změny v programu byly ovlivněny vytrvalým a vydatným deštěm.
 
Celé dopoledne pršelo a vše se přesunulo do sálu místní hasičské klubovny, kde bylo i slavnostní zahájení. Projev přečetl pan Václav Zeman, předseda místního okrsku č. 8 a dlouholetý člen SDH Kozohlody. Po projevu byla předána ocenění, pověšen slavnostní věnec a pokračovalo se v dalším programu.  
 
Profesionální hasiči z Golčova Jeníkova nám předvedli ukázku zásahu při vyprošťovaní zraněné osoby z osobního automobilu, konala se i přehlídka požární techniky jednotlivých sborů. Jen soutěže musely být díky nepřízni počasí o něco zkráceny.
 
Po celou dobu oslav bylo pro zúčastněné zajištěno občerstvení a na večerní zábavě nám zahrála kapela Staré klády.
 
Jako by i počasí chtělo podtrhnout význam a potřebnost dobrovolných hasičů: Nečekaná průtrž mračen a nekonečný liják způsobil v Kozohlodech zaplavení sklepů některých domů. Při odčerpávání vody ze sklepů zasahovaly Sbory dobrovolných hasičů ze Zbýšova, Vlkanče a i členové SDH Kozohlody. Všem za pomoc kozohlodským rodinám velké díky.
 

 

 

Náhledy fotografií ze složky 80.výročí SDH