Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oslavy MDŽ

7. 3. 2010

mdy1.jpg

 

Již od počátku věků jsou ženy oslavovány, hýčkány a uctívány. Často však i zatracovány, pronásledovány a týrány. Ať už je jejich momentální postavení ve společnosti jakékoli, jejich láskyplná síla se nakonec vždy projeví a nelze ji popřít. Ženská síla odjakživa tvořila svět a stala se námětem bezpočtu mýtů a legend. Její poselství se předává plynule dál, přes pokolení dcer, matek a babiček.

Toto si uvědomila i mužská část našeho sboru a proto si i v současné době připomíná Mezinárodní den žen (MDŽ). Letošní oslavy proběhly 6.března a měly příchuť výjimečnosti: uskutečnily se totiž v sále, který sice v minulosti sloužil jako hospoda, ale dlouhých dvacet let byl zavřený. Slavnosti MDŽ byly již několikátou událostí, která se v těchto prostorách od té doby konala.

Pro ženy byl připraven bohatý program, občerstvení a také volná zábava. Celými oslavami nás provázel svým hudebním doprovodem a zpěvem pan Ing. Pavel Kruliš. Se svou „troškou do mlýna“ přispěchaly také děti z Mateřské školy Vlkaneč s krátkým pásmem básniček a tanečků, pod vedením p.učitelky Jonášové, děti z dramatického kroužku si pod vedením Bohumily Semrádové připravili divadelní představení O Červené Karkulce. Jedním z hlavních představení pro naše ženy bylo vystoupení pánské taneční skupiny RASPUTIN, která sklidila velký potlesk, hlavně při předvedení choreografie s názvem Do krovek.

Oslavy Mezinárodního dne žen se staly jednou z uznávaných událostí našeho sboru, a proto se budeme snažit v této tradici nadále pokračovat. Naše ženy si to přeci zaslouží :D

 

sdhkozohlody.rajce.idnes.cz/7.3.2009_MDZ